Статті
Вітаміни для котів
Вітаміни для котів

Кожен бажає щоб його вусатий друг був здоровим, веселим, енергійним та красивим. Купуючи дорогий збалансований корм або натуральні продукти, за частіше, ми робимо помилку та виключаємо з раціону вітаміни. Це як у людей, ми їмо різну їжу але дуже часто наш організм потребує додаткові вітамінні добавки.

Якщо кішці не вистачає вітамінів, вона починає хворіти, випадає шерсть, погіршується стан зубів та кісток, порушуються фізіологічні функції, починаються проблеми з травленням і взагалі погано функціонують різні системи організму.

Види вітамінів і вплив на організм:

Кожна група вітамінів має свою специфіку дії на організм котів.

1. Вітамін А - допомагає зміцнити імунітет і простимулювати зростання клітин. Якщо у тварини спостерігається нестача вітамінів, то починаються проблеми з очима - пересихання рогівки, куряча сліпота.

2. Вітамін В - впливає на шкіру, покращує травлення, дає додаткову енергію.

- якщо тварина не їсть продуктів, насичених В1, і не отримує необхідної вітамінної підгодівлі, у неї починаються судоми, може розвиватися параліч. Особливо важко недолік вітаміну В переносять вагітні кішки.

- при недостачі В2 спостерігається зниження ваги, випадає шерсть, кіт стає дуже в'ялим.

- вітамін В5 відповідає за правильну роботу почок і серця, також сприяє зростанню шерсті.

- вітамін В6 допомагає білкам і жирам краще засвоюватися, насичуючи організм корисними речовинами.

- вітамін В12 відповідає за правильне функціонування нервової системи. Симптоми гіповітамінозу - хронічна втома, слабкість і інші порушення неврологічних функцій.

3. Вітамін С - один з найважливіших антиоксидантів, бере участь в засвоєнні важливих мікроелементів. Із-за сильного недоліку може випадати шерсть і навіть зуби.

4. Вітамін D - бере участь в засвоєнні кальцію. Симптоми - млявість, сонливість. У важких випадках погіршується стан кісткової тканини.

5. Вітамін Е - універсальний протектор клітинних мембран, покращує клітинне дихання.

6. Вітамін К - потрібний для синтезу білків, що беруть участь в процесі здатності згущуватися крові.

Окремо треба сказати про таурин, який життєво потрібний для кішки. У якісних кормах для кішок він вже міститься в потрібних кількостях, але у випадку з натуральним живленням необхідно потурбуватися про забезпечення вихованця додатково.

Вибрати необхідні вітамінні комплекси можна на нашому сайті.

Інші статті
Ви дивились