Статті
Вітаміни у раціоні собак
Вітаміни у раціоні собак

Правильне, збалансоване годування - є найважливішою умовою профілактики захворювань Вашого чотириногого вихованця, запорукою його активності і краси. При годуванні натуральним кормом практично неможливо забезпечити необхідними речовинами у вірному співвідношенні. Тому все більше власники тварин переводять своїх улюбленців на готові промислові корми. Проте досвід практикуючих ветеринарних лікарів показує, що навіть при годуванні преміальними кормами собаки потребують спеціальні вітамінні комплекси і кормові добавки. Це відбувається тому, що зміст поживних компонентів корму адаптований до середньої потреби у вітамінах і інших поживних речовинах. Адже нерідко потреба в них істотно зростає, і за відсутності додаткового вступу необхідних компонентів виникають дефіцитні стани, порушення обміну речовин і роботи внутрішніх органів.

Підвищена потреба у вітамінах буває фізіологічною (вагітність, лактація, період зростання, фізичні навантаження, старість) і патологічною (стрес, хвороба, операційне втручання, діарея і т. д.). Вагітній або годуючій собаці потрібно значно більше поживних речовин, щоб забезпечувати ними цуценят і підтримувати власний організм. У літньої тварини теж сильно зростає потреба у вітамінах, оскільки вони є каталізаторами обмінних процесів, які з віком сповільнюються.

В умовах згубної екологічної обстановки, недоліку рухової активності і безлічі стресс-факторов, навіть здоровий дорослий собака потребує додаткового надходження вітамінів. А у разі захворювань, порушення всмоктуючої функції кишечника і зниження імунітету полівітамінні комплекси здатні попередити захворювання або прискорити одужання. Вітамінні добавки рекомендуються також згодовувати з профілактичною метою за місяць до вакцинації або за два тижні до планованого оперативного втручання. Таким чином, правильний вибір кормової добавки здатний запобігти проблемам із здоров'ям, зміцнити імунітет, забезпечити прекрасний зовнішній вигляд і високу якість життя Вашого собаки. Адже, забезпечуючи організм своєї тварини усіма необхідними вітамінами і мінералами, Ви найбільшою мірою наближаєтеся до вимог формули ідеально збалансованого харчування. Не забувайте піклуватися про свого вихованця і бережіть його здоров'я!

Вибрати необхідні вітамінні комплекси можна на нашому сайті.

Інші статті
Ви дивились