Статті
Сезон підвищеної активності кліщів: як захистити свого улюбленця?
Сезон підвищеної активності кліщів: як захистити свого улюбленця?

Кожної весни кабінети ветеринарів поповнюються новими пацієнтами – котиками та собаками, власники яких не дослуховуються порад спеціалістів з приводу попереджень про зараження небезпечними інфекціями від укусу кліщів. Вже з березня з настанням перших теплих днів, коли стовпчик термометру піднімається вище нуля, підвищується активність цих паразитів. Важливо пам’ятати, що велику загрозу вони несуть не тільки для здоров’я тварин, але й їх власників!

Джерела зараження домашніх тварин

Один з найпопулярніших міфів - кліщі у собак чи котів можуть з’явитися лише після відвідування лісу. Тому багато хто ігнорує профілактику зараження свідомо, аргументуючи тим, що прогулянки здійснюються в межах міста. Насправді джерел зараження достатньо навіть в звичайному парку та біля під’їздів багатоквартирних будинків. Коли за вікном тепло всюди, де є трава та кущі, на вашого улюбленця чекають небезпечні розповсюджувачі смертоносних інфекцій.

Мінімальним ризик ураження може бути лише в тому випадку, якщо домашні тварини зовсім не виходять на вулицю. Але їх власникам не слід забувати про ризик принести з вулиці такий «подарунок» на своєму одязі чи особистих речах. Слід пам’ятати й про те, що тварини, які гуляють на вулиці можуть також занести паразитів додому.  Так з’являються кліщі у котів, які зовсім не виходять з квартири чи будинку. Тому однаково важливо подбати про захист від ураження улюбленців, що гуляють на вулиці чи постійно знаходяться у приміщенні.

Симптоми укусу кліща

Основна складність – ознаки укусу можуть абсолютно ніяк не проявляти себе досить довгий час. За ці декілька днів або навіть тижнів інфекція може спричинити незворотні пошкодження тваринного організму. Попередити укус кліща значно простіше, ніж потім діагностувати викликане ним захворювання і проводити терапію. Точно визначити який саме різновид уразив тварину, до яких наслідків це призвело і яке лікування може знадобитися – все це має встановити кваліфікований ветеринар. Для ознайомлення можна привести перші найрозповсюдженіші ознаки укусів кліщів у собак чи котів:

  • Підвищена температура тіла. В нормі у собак вона складає 37,5 – 39,2°С, у котів – 38-39°С. Показники можуть варіювати в залежності від віку, породи, фізіологічного стану.
  • Зниження апетиту та рівня активності. Тварина стає млявою та сонливою, можливо навіть роздратованою.
  • Домашній улюбленець постійно чухає одне й те саме місце, треться ним біля меблів чи інших домашніх речей. При ретельному огляді саме в цій ділянці тіла зазвичай можна виявити кліща.

Як захистити домашніх тварин від укусів кліщів?

Асортимент засобів для захисту тварин досить широкий, але не всі з них можуть забезпечити довготривалий ефект та безпечну для тваринного організму дію. Деякі з них, виготовлені за старими технологіями, можуть навіть спричинити шкоду здоров’ю собак та котів. Тому при виборі необхідно уважно вивчити особливості їхнього впливу та склад.

Наша компанія у виготовленні орієнтується на ефективне попередження укусів, а також комплексну дію на різних ектопаразитів (не лише кліщів, а й бліх, вошей та волосоїдів). Ми пропонуємо протипаразитарні нашийники для собак та котів широкого спектра дії з довготривалим ефектом. Одягаючи їх на своїх улюбленців, ви можете забезпечити надійний захист їхнього організму на протязі наступних 4-6 місяців.

Використані в складі стрічки речовини згубно впливають на нервову систему ектопаразитів, не даючи їм змоги навіть затриматися на шерсті тварин. Пориста структура кожної з них забезпечує поступове вивільнення діючої речовини. Завдяки цьому досягається довготривала дія та гарантується безпека для здоров’я тварини. В каталозі представлені нашийники різних видів, розмірів та кольорів. Оберіть модель в залежності від особливостей свого улюбленця та придбайте його для надійного захисту одразу від декількох видів ектопаразитів за доступною ціною від виробника!

 

Інші статті
Ви дивились