Статті
Захисти собаку від кліщів взимку!
Захисти собаку від кліщів взимку!

Захисти собаку від кліщів взимку!

Здавалося б, кліщі повинні зимою спати,  але ветеринарні лікарі стверджують, що вони майже щодня знімають з собак цих паразитів.

Звідки ж вони беруться?

- Варто температурі піднятися до 0оС або трохи вище, і вже на проталинах можна зустріти живих рухливих кліщів.

- Ще один чинник – теплотраси, на них кліщі ведуть активність протягом всього року. Навіть якщо Ваш улюбленець не буває у подібних місцях, то паразит може кочувати на бродячих тваринах і у певний час перебратися до Вашої.

- Такі кліщі, як Rhipicephalus sanguineus, можуть мешкати в приміщеннях, і навіть в міських квартирах.

- Кліщів Dermacentor reticulatus, основного переносника бабезий (бабезиоз - це важка хвороба собак, яку передають іксодові кліщі), можна випадково занести у будинок з новорічною ялинкою. Так, власне, будь-яка річ, занесена з вулиці в тепло, - грудки землі на взутті мисливця, що побував в лісі, мішок з картоплею, привезений з дачі, - можуть містити сплячих кліщів.

- Дуже небезпечним може виявитися підкладення сіна в собачі будки. Якщо в сіні є кліщі, вони зігріються, і собаки ризикують захворіти бабезиозом навіть в дуже лютий мороз.

Враховуючи те, що цього року осінь плавно переходить у весну, потрібно не забувати про захист Вашого собаки, постійно оглядати та обробляти спеціальними препаратами для профілактики.

Інші статті
Ви дивились