Статті
Гельмінти у домашніх тварин: чим небезпечні та як позбутися?
Гельмінти у домашніх тварин: чим небезпечні та як позбутися?

Гельмінти (глисти) – небезпечні для здоров’я тварин та людей паразити, що можуть проникати в різні органи та тканини. Найчастіше живуть у кишечнику, але можуть вражати також кровоносну систему, печінку, мозок та проникати в інші частини тіла. Здатні спричиняти загальну інтоксикацію організму, алергічні реакції, локалізовані пошкодження органів та різноманітні системні захворювання. Дуже легко потрапляють з поверхні тіла домашніх улюбленців до організму їх господарів. Тому питання про лікування та профілактику зараження гельмінтами надзвичайно важливе не лише для здоров’я котів та собак, а й попередження розвитку багатьох хвороб у людей.

Джерела ураження організму тварин та його наслідки

Відмова використовувати таблетки від глистів у тварин може призвести до незворотних наслідків стану їх здоров’я навіть в тому випадку, якщо вони зовсім не гуляють на вулиці. Адже зараження відбувається навіть при вживанні деяких продуктів харчування (наприклад, необроблених риби чи м’яса). Також гельмінти та їх яйця можуть потрапити до тваринного організму з верхнього одягу та взуття господарів.

Точно діагностувати зараження гельмінтами мають кваліфіковані ветеринари. Для ознайомлення  варто привести деякі розповсюджені симптоми, які сигналізують про наявність цих небезпечних паразитів:

  • Зовнішні ознаки. В результаті інтоксикації майже завжди за короткий строк втрачає здоровий блиск та помітно тьмяніє шерсть. Тварина стає млявою, сонливою і навіть роздратованою. Також можуть з’явитися темні виділення з очей.
  • Розлади травневої системи. В залежності від особливостей виду черв’яків та стадії ураження може виникнути запор чи діарея. Крім того, майже завжди спостерігаються зміна апетиту: деякі собаки чи коти перестають їсти, інші  - навпаки починають харчуватися дуже жадібно.

Продукти метаболізму, накопичуючись в організмі, призводять до невпинного порушення стану здоров’я. Якщо ігнорувати ці симптоми, кожного дня збільшується ризик того, що улюбленець загине.

Попередження та лікування заражень

Спеціальні антигельмінтні ліки для собак та котів здатні не лише допомогти позбутися глистів, а й попередити ураження організму. Величезний асортимент таких засобів на прилавках сучасних зоомагазинів дозволяє обрати комфортний у використанні препарат, але слід пам’ятати про їх безпеку та ступінь ефективності.

Наша компанія пропонує препарат «Празел» для попередження та лікування заражень глистами. Діючі речовини в його складі (пірантелу памоат, празіквантел) викликають параліч та загибель паразитів за короткий час. Серед багатьох переваг його використання слід акцентувати увагу на універсальності та безпечній дії на організм тварин. Це сучасний засіб, який можна застосовувати як для собак, так і для котів віком від 3 тижнів. Для ефективної профілактики гельмінтозів достатньо однієї дози ліків на чотири місяці. Придбайте «Празел» та забезпечте надійний захист організму свого улюбленця від впливу гельмінтів!

 

Інші статті
Ви дивились